Obkladačské práce

Rekonstrukce bytů a koupelen

S partou českých řemeslníků vám rádi uděláme rekonstrukci bytu či domu.
Např. vyzdění Itongem nebo cihlami, výměnu koupelnového jádra, omítky, štuky, obklady a izolace balkónů po obklad a izolace bazénů. Samozřejmě zajistíme i odborné práce (instalatérské, elektrikářské, plynařské)

Rekonstrukce WC

Už při návrhu je vhodné konzultovat s obkladačem a mít vybrané obklady (alespoň rozměry). Např. předsazení před stěnu vytvoří nad WC odkládací plochu.

Výšku sádrokartonové nebo vyzděné plochy je třeba před jejím dokončením konzultovat s obkladačem a mít vybrané alespoň rozměry obkladů (aby spára mohla přesně probíhat přes odkládací plochu bez velkých komplikací). Někdy je totiž třeba výšku plochy vzhledem k použitým obkladům snížit (rozebrat hotové sádrokartonové předsazení, či odbourat vyzdění a třeba o 2 cm je snížit).

Rekonstrukce koupelny

Střed baterií a WC, umyvadlo apod. musí být v ose obkladu nebo v jeho spáře. V souvislosti s tím jde i doladění výšky vany.

Tedy pokud není člověk estetický barbar.

To musí udělat instalatér, který napevno připraví ve zdi rozvody. Jenže on nemůže vědět, kde bude přesně spára či střed obkladu. To ví obkladač, který ale přijde později a často musí rozvody vybourat a přesunout dle obkladů.

V případě, že to necháte na mně, udělám rozvody sám tak, aby byly přesně tam, kde to bude vyhovovat dle obkladů. Rozetnete tím bludný kruh.

Při rekonstrukci často po zednících či instalatérech také snižuji odpady pro sprchový kout (není nic horšího, než mít zbytečně vysoko podlahu sprchového koutu a vylézat z něj na mokrou a kluzkou podlahu).

Rekonstrukce kuchyní

Už při zavěšování skříněk nad pracovní kuchyňskou plochu je vhodné konzultovat s obkladačem a mít vybrané obklady (alespoň rozměry).
Nejlepší je smontovat spodní skříňky a přidat pracovní desku a až potom založit obklady na stěnu těsně nad pracovní deskou.
Skryje se tak případná nerovnost třeba 4m dlouhé stěny za linkou, jež by se se projevila při pouhém přisunutí k již dopředu obložené stěně.

Čeká vás rekonstrukce koupelny či bytu? Budu rád, když se ozvete